Proces produkcji preparatów osoczopochodnych, z których powstają immunoglobuliny, a których to nie można zastąpić produktami syntetycznymi, jest czasochłonny – produkcja może wymagać nawet 12 miesięcy, od momentu pobrania osocza do otrzymanego gotowego produktu, w przeciwieństwie do procesu produkcji konwencjonalnych produktów leczniczych, o których ten czas wynosi ok 2-3 miesięcy.
ABY ZAPEWNIĆ ROCZNĄ terapię immunoglobulinami JEDNEMU PACJENTOWI Z PNO, potrzeba osocza z około 130 donacji.
Celem firm wytwarzających preparaty osoczopochodne stało się minimalizowanie kosztów terapii z ich wykorzystaniem, aby ułatwić do nich dostęp pacjentom poprzez
Osocze – nie bez powodu nazywane płynnym złotem – moze uczynic wiecej dobra niz najdrozsze surowce swiata.
Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic tego niezwykłego składnika ludzkiej krwi, który ma ogromny wpływ na leczenie wielu chorób o podłożu immunologicznym. W osoczu niezwykłe jest równiez to, ze mozna sie nim dzielic, pomagajac osobom, które zmagaja sie z niedoborami odpornosci.
U niektórych kobiet w ciąży podawana jest immunoglobulina anty-D. Działanie to stanowi jeden z elementów profilaktyki konfliktu serologicznego. Dowiedz się, kiedy konieczne jest podanie przeciwciał.