Osocze

Terapie osoczopochodne pomogły setkom tysięcy ludzi cierpiących na złożone i rzadkie choroby. Dla wielu z nich nie istnieje żadna inna alternatywna terapia.

Terapie osoczopochodne

Osocze zawiera wiele unikalnych białek, które nie mogą być odtworzone w laboratorium. Zapotrzebowanie na terapie osoczopochodne rośnie z dnia na dzień.

Nagłówek Osocze

Osocze zawiera wiele unikalnych białek, które nie mogą być odtworzone w laboratorium. Zapotrzebowanie na terapie osoczopochodne rośnie z dnia na dzień. Osocze można jednak pozyskać tylko od osób, które dobrowolnie zdecydują się je oddać.

Większość ludzi oddaje jednorazowo około

650
mililitrów osocza

Potrzebujemy jednak setek, a czasem tysięcy dawców, aby leczyć jednego pacjenta z chorobą przewlekłą przez rok.

Oddzielanie białek z osocza jest skomplikowane i czasochłonne, trwa nawet do 12 miesięcy. Poprzez inwestycje w nowe możliwości pozyskiwania osocza i produkcji preparatów osoczopochodnych oraz poprzez wspieranie opracowywania nowych metod wytwarzania leków z osocza pracujemy nad uwolnieniem jego potencjału, aby lepiej zaspokoić potrzeby pacjentów. Dokonujemy ogromnego postępu, ale nie możemy sami w pełni zaspokoić pilnych i rosnących potrzeb pacjentów.

Wiele polityk i regulacji obowiązujących na całym świecie nie nadąża za aktualnym stanem wiedzy naukowej. Minimalizują one naszą zdolność do zwiększania dostaw i ograniczają dostęp do potencjalnych terapii ratujących i podtrzymujących życie osób cierpiących na choroby rzadkie. Razem możemy pracować nad zmianą tych przepisów, a tym samym nad poprawą jakości życia pacjentów na całym świecie.

C-ANPROM/PL/GEN/0022, 05/2022

Nagłówek Osocze w medycynie

Osocze – nie bez powodu nazywane płynnym złotem – może uczynić więcej dobra niż najdroższe surowce świata.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic tego niezwykłego składnika ludzkiej krwi, który ma ogromny wpływ na leczenie wielu chorób o podłożu immunologicznym. W osoczu niezwykłe jest równiez to, że można się nim dzielić, pomagając osobom, które zmagają się z niedoborami odporności.